Біографія

Ємець Леонід Олександрович

 

Ємець Леонід Олександрович народився 30 серпня 1979 року в Києві.

У 2001 році він закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка, з відзнакою, за спеціальністю правознавство та здобув кваліфікацію магістр права.

Захистив кандидатську дисертацію на тему «Публічне управління неполітичними об’єднаннями громадян – адміністративно-правове дослідження» і отримав вчений ступінь – кандидат юридичних наук.

У 23 роки Леонід Ємець балотувався до Київської міської ради від блоку «Наша України».

Під час Президентських виборів 2004 року Леонід Ємець був довіреною особою кандидата в Президенти Віктора Ющенка в 219 виборчому окрузі, керував штабом Ющенка в Печерському районі міста Києва, був комендантом частини “помаранчевого” Майдану.

У 2006 році Ємець став депутатом Печерської районної ради, де очолив фракцію «Нашої України». У 2009 році вийшов з партії «Наша Україна», написавши відкритого листа Президенту Віктору Ющенку, де висловив різку незгоду з його політичним курсом.

30 жовтня 2012 року обраний Народним депутатом України по 221 мажоритарному округу (Печерський, частина Шевченківського та Солом`янського районів столиці).

З 2012 по 2014 рр. у Верховній Раді VII скликання обіймав посаду секретаря Комітету Верховної Ради України з питань верховенства права та правосуддя.

Член Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань підготовки законопроекту про внесення змін до Конституції України.

Під час Революції Гідності супровіджував захист активістів Авто- та Євромайдану у судах.

26 жовтня 2014 року обраний Народним депутатом України Верховної Ради VIII скликання по 221 мажоритарному округу (Печерський, частина Шевченківського та Солом`янського районів столиці).

Наразі є Першим заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя.

Читати інтерв’ю з Леонідом Ємцем »

Фото

Закон про люстрацію у присутності журналістів, авторів закону і міністра юстиції підписав голова Верховної Ради Олександр Турчинов.
Підписавши, закликав зробити негайно те саме і Президента, щоб розпочати люстраційну процедуру.