Австрія відкинула звинувачення в антисемітизмі на адресу Франка

07 листопада 2013, 17:20

IMG_1832

Австрія немає жодних антисемітських закидів на адресу Івана Франка. Про це заявив Надзвичайний та Повноважний посол Австрії в Україні Вольф Дітріх ХАЙМ під час засідання депутатської групи з міжпарламентських зв’язків з Австрійською Республікою, що відбулося сьогодні, 7 листопада.

Як повідомив член депутатської групи Леонід Ємець, за словами Посла, це твердження базується на висновках авторитетних міжнародних вчених – учасників конференції “Іван Франко і єврейське питання”, що відбулася 24-25 жовтня у Віденському університеті.

«Звинувачення у антисемітизмі у німецькомовному світі сприймають надзвичайно серйозно. Тому подібні закиди Австрія не змогла проігнорувати і організувала серйозну дискусію (на відміну від України) у закладі, на чиїх стінах і висить злополучна табличка. Світові вчені підтвердили абсурдність таких припущень. І Австрія, як справжня європейська країна, вибудувала свою офіційну позицію на основі цих висновнків», – зазначив депутат.

За офіційними повідомленнями, у конференції, організованій Віденським університетом у співпраці з Єврейською релігійною громадою столиці Австрії, взяло участь 10 науковців: чотири з України, три з Австрії і по одному з Польщі, США й Ізраїлю (з Ізраїлю мало бути два, але в останню хвилину відмовився приїхати проф. Вістріх, через стан здоров’я).

За результатами обговорення ухвалено рішення залишити на місці меморіальну дошку Іванові Франку на стіні Віденського університету. Також поряд розмістять додаткову табличку та опублікують книгу зі статтями з конференції “Іван Франко і єврейське питання в Галичині”.

Нагадаємо, дискусія довкола меморіальної таблички на стінах Віденського університету була ініційована вихідцем з України Емілем Лангерманн. Пан Лангерманн подав до Віденського магістрату перекладені німецькою «антисемітські» цитати з творів Франка та закликав демонтувати пам’ятну дошку зі стін навчального закладу.

Перегляньте також:

Фото

Закон про люстрацію у присутності журналістів, авторів закону і міністра юстиції підписав голова Верховної Ради Олександр Турчинов.
Підписавши, закликав зробити негайно те саме і Президента, щоб розпочати люстраційну процедуру.