Бюджет 2013 року Попов написав під диктовку Азарова – Леонід Ємець

07 лютого 2013, 14:24

Бюджет 2013 року Попов написав під диктовку Азарова – Леонід Ємець

Бюджет столиці-2013 є популістським та передвиборчим. Він базується на завідомо нереальних показниках доходів, що стягує Київ у кошторисну діру. Так, народний депутат України від фракції ВО «Батьківщина» Леонід Ємець прокоментував проект бюджету міста Києва на 2013 рік.

За словами політика, у головному кошторисі столиці необгрунтовано завищені доходи. У 2013 році київська влада планує отримати 18,5 мільярдів гривень, що на 2 мільярди більше, ніж у 2012 році.

«Кияни не стали жити краще, ніж у 2012-му чи 2011-му. Але три попередні роки доходи столичного бюджету трималися на рівні 16-ти 16,5 мільярдів гривень. І навіть ці показники не виконувалися, про що свідчать постійні бюджетні коригування», – зазначив Леонід Ємець.

За інформацією депутата, у цьогорічному кошторисі більше ніж на мільярд збільшені надходження з податку на доходи фізичних осіб. На 280 мільйонів – з плати за землю.

Чи не найбільше зріс показник по статті «державне мито» – з 25,5 мільйонів у 2012 році до 183 мільйонів у 2013 році.

При цьому субвенції з державного бюджету зросли лише на 200 мільйонів порівняно з 2012 роком.

«І це при тому, що у цьому році Київ буде змушений віддати безпрецедентні 50% доходів до державного бюджету», – зазначив народний депутат.

Щодо видаткової частини, то і вона, за словами Леоніда Ємця, залишає багато запитань, зокрема, нерівномірний розподіл коштів по районах. Згідно з проектом бюджету, у цьому році Шевченківський район недоотримає біля дев’яти мільйонів гривень, при цьому видаткова частина бюджету Оболонського району зросте на 90 мільйонів. Видатки Деснянського, Солом’янського, Святошинського районів збільшаться в середньому на 50 мільйонів гривень. Решта районів отримає на свої потреби значно менше.

Згідно з цим же проектом, саме Печерський та Шевченківський райони відраховують до міського бюджету найбільше коштів.

Депутат переконаний, що вся риторика пана Попова і київської влади про те, що вони борються за столичний бюджет – лише передвиборчий піар: “Вони вправні виконавці настанов Кабміну, який зацікавлений витягнути з Києва якнайбільше для латання загальноукраїнських дір”.

Леонід Ємець переконаний, що єдиний шлях для Києва вийти з бюджетної кризи – це вибори мера та депутатів Київради.

«У ситуації, коли кияни не мають свого мера, районні ради ліквідовані, а Київрада представляє собою недобитки фракцї Черновецького та інших посібників деребану столиці, єдиним легітимним представницьким інститутом у Києві є 12 народних депутатів, обраних за столичними мажоритарними округами. На жаль, статус депутата ВРУ не дає нам права вирішувати господарські питання міста. Проте в наших силах забезпечити проведення виборів мера Києва та міських депутатів», – зазначив політик.

За словами Леоніда Ємця, депутатська група “Столиця України” робить все для того, щоб вибори до київськиї органів влади відбулися не пізніше початку літа цього року.

«Кияни мають право на самоврядування, на обраного ними мера і Київраду, які будуть захищати інтиреси киян від дій центральної влади. І наш обов’язок забезпечити, щоб ці вибори відбулись», – наголосив народний обранець.

Перегляньте також:

Фото

Закон про люстрацію у присутності журналістів, авторів закону і міністра юстиції підписав голова Верховної Ради Олександр Турчинов.
Підписавши, закликав зробити негайно те саме і Президента, щоб розпочати люстраційну процедуру.