Ємець: Референдум – це механізм збереження авторитарного режиму Януковича

11 вересня 2013, 14:34

референдум

Закон про референдум суперечить Конституції України і посягає на права громадян.

Про це у програмі “Сьогодні про головне” на ТВі сказав народний депутат від фракції “Батьківщина” Леонід Ємець.

“Сьогодні відбувається певне шулерство, бо є задумка, як зберегти деспотичний, авторитарний режим Януковича. Вони вже отримали рішення Венеціанської комісії щодо того, що закон про референдум не відповідає правовим вимогам і верховенству права, а також українській Конституції. І тепер шукають шляхи, яким же чином цей закон про референдум імплементувати, в тому числі в європейське сприйняття. І придумали таке: а давайте ми запустимо через комуністів референдум щодо Митного і Європейського Союзу. Потім проведемо показовий референдум, де, звичайно, українська громада підтримає європейський вибір. Європейське суспільство поділятиме цю думку українців і заодно визнає референдум законним”, – переконаний він.

На його думку, закон про референдум є механізмом збереження Януковича і його сім’ї при владі.

“Цей закон повністю забирає у громади право, передбачене п’ятою статтею Конституції, на владу, бо він передбачає, що президент і його підконтрольні адміністрації самі призначають комісії, самі проводять підрахунок голосів, де не буде ні спостерігачів, ні журналістів. І ми отримаємо вибори президента в один тур. А допомагають Януковичу в цьому комуністи”, – наголосив опозиціонер.

Перегляньте також:

Фото

Закон про люстрацію у присутності журналістів, авторів закону і міністра юстиції підписав голова Верховної Ради Олександр Турчинов.
Підписавши, закликав зробити негайно те саме і Президента, щоб розпочати люстраційну процедуру.