Леонід Ємець: «Ми маємо боротися за Крим, так, як на Майдані»

11 березня 2014, 12:13

6.03

«Крим – це не тільки територія, це наші українці, наші родичі і близькі. Ми не можемо сказати «да, залишимо ми їм цей Крим, а самі будемо жити тут». В жодному разі. Ми маємо боротися за них, як за себе. Так, як ми боролися на Майдані, тому що разом – ми сила. А поодинці нас перемелять і пережують всі ці путіни та януковичи», – зазначив народний депутат Леонід Ємець в програми «Сьогодні про головне» на каналі ТВІ.

Ефір від 6 березня був присвячений темі «Донецьк і Крим – різні сценарії проросійського сепаратизму».

Леонід Ємець категорично заперечив легітимність референдуму, що був призначений самопроголошеною владою Криму: «Ми говоримо так, ніби буде якийсь референдум, ніби дійсно буде опитана думка громади Криму щодо того, чи хочуть вони до Росії, чи прагнуть залишитися в Україні. Це нісенітниця. Ніякого референдуму не буде навіть не тому, що технічно його неможливо організувати, а тому, що ніхто і не збирався його проводити».

«Мешканці Криму – налякані. Налякані, тому що від їх думки абсолютно нічого не залежить. Весь Крим може думати так, чи інакше, але це не матиме ніякого відношення до того, що вони називають «референдумом» 16 березня», – зазначив політик.

Леонід Ємець високо оцінив витримку та стійкість українських солдат у Криму. На його думку, будь-який військовий конфлікт на півострові може завершитися величезними втратами.

«Там, де Росія займалася інноваціями, накопичувала сучасне озброєння, в Україні протягом 4 років відбувалося знищення армії. При чому знищували люди, які ще недавно мали громадянство Росії, я маю на увазі колишнього Міністра оборони Саламатіна. І він з цим успішно справлявся разом із диверсантом, резидентом Москви в Україні Януковичем», – наголосив народний депутат.

«Все, що робив Янукович, було направлено на збурення українського суспільства. Його кроки в Європу, а потім назад, розгін студентів 30 листопада… Зараз стає зрозумілим, що кінцевим завданням було збурення суспільства, розкол на Західну та Східну Україну, створення проблеми Криму та центру, забезпечення можливості федералізації, можливості залучення російських військ. Але цей план зірвався завдяки українському народу, нашому бажанню бути вільними, жити у демократичному європейському суспільстві. І тепер вони у ворожому розпачі, проти якого має повстати вся Україна, на захист нашої цілісності і наших громадян».

Перегляньте також:

Фото

Закон про люстрацію у присутності журналістів, авторів закону і міністра юстиції підписав голова Верховної Ради Олександр Турчинов.
Підписавши, закликав зробити негайно те саме і Президента, щоб розпочати люстраційну процедуру.