Леонід Ємець: надавши знижку на газ, Росія планує надалі завершити інтеграцію України у МС

07 листопада 2013, 12:29

112_17.12.2013

Зниження Росією ціни на газ для України – це задаток для подальшого вступу країни до Митного союзу. Про це заявив в ефірі телеканалу “112 Україна” народний депутат від фракції ВО “Батьківщина” Леонід Ємець.

“Я так розумію, що ця сума – це тільки завдаток перед Україною, тому надалі, це в планах Путіна, повністю завершити інтеграцію України у Митний союз”, – сказав політик.

За його словами, Путін як представник імперської Росії ніколи не поступиться власним інтересам. “Якщо він пропонує Україні якісь поступки, значить, він бачить тут для себе якусь вигоду. Головне питання: що запропонував Янукович від України за знижку за газ, за ці 15 млрд…Швидше за все, Україна буде розраховуватися своїм майном: землею, державними підприємствами, газотранспортною системою”, – зазначив Ємець.

Нагадаємо, сьогодні в Москві під головуванням президентів Віктора Януковича та Володимира Путіна відбулося шосте засідання Українсько-російської міждержавної комісії. За підсумками засідання комісії “Нафтогаз України” і “Газпром” підписали доповнення до довгострокового газового контракту від 2009 р., який діє до 2019 р. Вартість газу знижено до 268,5 дол. за 1 тис. куб. м. Раніше ця ціна була близько 400 доларів. Крім того, було домовлено, що Росія розмістить 15 млрд дол. з Фонду національного добробуту в суверенні єврооблігації України в 2013 і 2014 роках. Також Україна і Росія підписали план дій щодо врегулювання торговельних обмежень у двосторонніх відносинах на 2013-2014 рр. і міжурядовий протокол про постачання товарів за виробничою кооперацією в 2014 році. Зазначимо, що президент РФ заявив, що не обговорював з Януковичем питання про приєднання України до Митного союзу.

Перегляньте також:

Фото

Закон про люстрацію у присутності журналістів, авторів закону і міністра юстиції підписав голова Верховної Ради Олександр Турчинов.
Підписавши, закликав зробити негайно те саме і Президента, щоб розпочати люстраційну процедуру.