Вибори мера та Київради мають відбутися на початку червня цього року – Леонід Ємець

14 лютого 2013, 16:25

Вибори мера та Київради мають відбутися на початку червня цього року – Леонід Ємець

Вибори мера та Київради мають відбутися не пізніше червня 2013 року. Про це народний депутат України Леонід Ємець заявив під час засідання круглого столу на тему «Актуальні питання законодавчого регулювання правового статусу столиці України  – міста-героя Києва».

«1 червня 2012 року Леонід Черновецький написав заяву про відставку, і з того часу Київ залишається без народнообраного очільника. Термін повноважень Київрада спливає 31 травня. Таким чином вже 1 червня 2013 року столиця опиниться в ситуації повного представницького безвладдя. Тому моя однозначна позиція – вибори мера та Київради мають бути призначені не пізніше, ніж на початок червня цього року», – зазначив політик.

Крім того, на думку Леоніда Ємця, Київського міського голову мають обирати у два тури. «Тільки таким чином можна уникнути ситуації, коли мера обрала меншість киян», – наголосив народний обранець.

Ще одним нагальним питанням реформування столичного самоврядування Леонід Ємець назвав повернення районних у місті Києві ради.

«Районні у Києві ради мають отримати повний комплекс повноважень для вирішення проблем місцевих територіальних громад. Сьогоднішня ситуація переконливо доводить, що у час, коли Київрада залишається закритою для простих киян, лише районні ради здатні забезпечити ефективну взаємодію громади з владою», – підкреслив політик.

«Вибори до райрад мають відбуватис лише на 100-відсотковій мажоритарній основі. Це дозволить уникнути політичної складової, яка на цьому рівні абсолютно не потрібна», – додав він.

З результатами круглого столу, Леонід Ємець увійшов до робочої групи Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування з напрацювання нової редакції Закону України «Про столицю України – місто-герой Київ».

Перегляньте також:

Фото

Закон про люстрацію у присутності журналістів, авторів закону і міністра юстиції підписав голова Верховної Ради Олександр Турчинов.
Підписавши, закликав зробити негайно те саме і Президента, щоб розпочати люстраційну процедуру.