Влада продовжує переслідування народних депутатів від фракції «Батьківщина»

17 червня 2013, 17:15

Intv_11.06

Влада продовжує переслідування народних депутатів від фракції «Батьківщина».

Про це під час прес-конференції у вівторок, 11 червня, у Сумах заявили народні депутати фракції «Батьківщина» Ірина Купрейчик, Леонід Ємець, Олег Медуниця, Володимир Шульга та голова Сумської обласної організації «Батьківщина» Олександр Лисенко.

18 травня податкова міліція Сумської області розпочала кримінальне провадження нібито за фактом ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах посадовими особами ТОВ «Нива-Агротех», зокрема доньки народного депутата фракції «Батьківщина» Ірини Купрейчик. По цій справі уже двічі викликали на допит у якості свідка і саму депутатку.

Під час прес-конференції Ірина Купрейчик наголосила, що влада використовує Кримінальний кодекс для політичних переслідувань: «Влада без будь-яких причин притягує людей до відповідальності, а «кишенькові» суди потім виносять «потрібні» вироки».

«Влада ув’язнила Юлію Тимошенко, Юрія Луценка. А тепер це може стосуватися кожного з нас», – наголосила депутат.

«Проте владі не вдасться нас залякати», – додала Ірина Купрейчик.

По завершенню прес-конференції депутат фракції «Батьківщина» Леонід Ємець у своєму Facebook підкреслив, що ця кримінальна справа вкотре доводить, що влада здійснює системний тиск на опозицію: «До всіх депутатів звертаються з певними пропозиціями, одиниці, без честі та совісті, погоджуються на них. Якщо ж пряники не діють, то застосовують батоги. Починають відкривати кримінальні справи проти родичів депутатів, лідерів громадської думки».

Він наголосив, що незалежними аудиторами було доведено, що ніяких юридичних підстав для цієї справи немає.

Леонід Ємець також повідомив, що разом із народними депутатами від «Батьківщини» Володимиром Шульгою та Олегом Медуницею він побував у керівника обласного управління Міністерства доходів та зборів, «якого «призначили» чинити тиск на Ірину Купрейчик через відкриття кримінальної справи проти її дочки, з вимогою припинити це беззаконня».

«Ми не полишимо цю справу напризволяще. Сьогодні, як ніколи, всі опозиційні депутати мають об`єднатися та до останнього відстоювати кожного з наших соратників та вибір громадян», – підкреслив він.

«Ніяких юридичних підстав у справі щодо Ірини Купрейчик немає, це – тиск на опозиційного депутата», – підкреслив депутат.

Голова Сумської обласної організації «Батьківщини» Олександр Лисенко підкреслив, що коли влада в минулому вдавалася до тиску, «2004 року сумчани вийшли на площу відстоювати свободу та демократію».

«Влада повинна зрозуміти єдине – якщо довго стримувати пружину народного терпіння, настане час, коли протидія силі тиску стане початком суспільного вибуху», – наголосив Олександр Лисенко.

Перегляньте також:

Фото

Закон про люстрацію у присутності журналістів, авторів закону і міністра юстиції підписав голова Верховної Ради Олександр Турчинов.
Підписавши, закликав зробити негайно те саме і Президента, щоб розпочати люстраційну процедуру.