Законопроект “Про відновлення довіри до судової системи” – перший крок на шляху до подолання корупції у судах

04 квітня 2014, 17:08

Круглий стіл

Леонід Ємець взяв участь у роботі “круглого столу” з питань подолання корупції в Україні. Захід був ініційований лідером партії “Батьківщина” Юлією Тимошенко.

Зокрема, обговорювалися антикорупційні законодавчі ініціативи.

Леонід Ємець, як один з авторів законопроекту “Про відновлення довіри до судової системи” окреслив важливість оновлення судової гілки влади. Водночас політик застеріг розглядати зазначений проект як суто люстраційний. За його словами, він покликаний передусім повернути довіру до суду шляхом відновлення суддівського самоврядування.

“Сьогодні ми робимо перший крок, і даємо суддям можливість самим обирати собі керівників. Сьогодні існує ситуація, коли Рада суддів подає пропозиції Верховній Раді про призначення суддів на адміністративні посади, тобто на голови та заступників голів судів. Щоб ви розуміли зараз Рада суддів на 85% складається з саме цих керівників. Тобто утворюється замкнене коло, коли ці керівники самі себе пропонують на посаду. Своїм законопроектом ми скасовуємо таку можливість. Тому що хочемо, щоб судді самі собі обирали керівників”, – зазначив народний депутат.

Леонід Ємець підкреслив важливість започаткування інституту “приватного обвинувача”. Згідно з законодавчими пропозиціями Юлії Тимошенко, будь-який громадянин зможе накопичити доказову базу на хабарника і передати її безпосередньо до суду. За словами народного депутата, таким чином уникаючи слідчого і прокурора, які дуже часто є частиною корупційної схеми.

“Ми встановлюємо особисту відповідальність суддів за свої рішення. Іде на хабар – має знати, що прийде людина, яка може зафіксувати цей процес, і завтра такий суддя потрапить за грати, і це абсолютно реально”, – підкреслив Ємець.

Перегляньте також:

Фото

Закон про люстрацію у присутності журналістів, авторів закону і міністра юстиції підписав голова Верховної Ради Олександр Турчинов.
Підписавши, закликав зробити негайно те саме і Президента, щоб розпочати люстраційну процедуру.