5 канал. Дорогі депутати від 30.06.2013

09 липня 2013, 14:45

Журналісти програми “дорогі депутати” намагались довідатись, чому комітети ВРУ не ведуть стенограми засідань.

Система запису і обробки мовної інформації «Графіт – ВР12» забезпечує підготовку стенограм виступів народних депутатів під час пленарних засідань Верховної Ради, засідань Погоджувальної ради депутатських фракцій, засідань комітетів, тимчасових спеціальних та слідчих комісій. На це Управління справами Верховної Ради витратило майже мільйон гривень. І якщо стенограми роботи парламенту, виступи депутатів оприлюднюються на офіційному сайті органу влади, то записи з комітетів та тимчасових слідчих комісій не доступні в повному обсязі.

Необхідність стенографування виступів народних депутатів визначена на законодавчому рівні. У Законі «Про комітети Верховної Ради України» вказано, що «Протокол і стенограма засідання комітету є офіційними документами, що підтверджують процес обговорення і прийняття рішення, висновку, рекомендації комітету». Схожа норма передбачена у Законі «Про Регламент Верховної Ради України». Система запису і обробки мовної інформації повинна була б забезпечувати стенографування пленарних засідань Верховної Ради, засідань Погоджувальної ради депутатських фракцій, засідань комітетів, тимчасових спеціальних та слідчих комісій.

З технічної точки зору, система запису і обробки мовної інформації «Графіт – ВР12» – це майже 30 автоматизованих робочих місць, декілька серверів, блоків та мережеве обладнання. Найдорожчою частиною комплексу є програмне забезпечення, яке коштувало платникам податків 250 тисяч гривень. Його розробником є ТОВ «НВП «Омега». Ця компанія перемогла в тендері на оновлення системи комп’ютерного стенографування Верховної Ради. Щоправда, більше ніхто участь у конкурсі не брав. Раніше система «Графіт» модернізувалась у 1994, 1999 та 2004 роках.

За інформацією Апарату Верховної Ради, яка була надана ОПОРІ в порядку офіційної відповіді на запит, з 29 комітетів лише 20 ведуть стенограми засідань. Закон України «Про доступ до публічної інформації» визначає, що документи, які містять суспільно важливі дані повинні оприлюднюватися органами влади на офіційних веб-сайтах. Проте, лише Комітет з питань свободи слова та інформації і Комітет з питань культури та духовності регулярно оприлюднюють стенограми у мережі Інтернет.

Депутат Леонід Ємець пообіцяв розібратися, чому не всі комітети ведуть стенограми.

Перегляньте також:

Фото

Закон про люстрацію у присутності журналістів, авторів закону і міністра юстиції підписав голова Верховної Ради Олександр Турчинов.
Підписавши, закликав зробити негайно те саме і Президента, щоб розпочати люстраційну процедуру.