У боротьбі з корупцією є реальні кроки, але намагаються вставляти палиці – Ємець

24 квітня 2014, 16:24

Гості «Вашої Свободи»: Леонід Ємець, член парламентського Комітету з питань верховенства права та правосуддя, депутат із фракції В. О. «Батьківщина»; Павло Розенко, заступник голови Комітету Верховної Ради з соціальної політики, депутат від УДАРу.

Віталій Портников: Пане Ємець, Ви теж вважаєте, що між «Батьківщиною» і УДАРом немає проблем з точки зору голосування за антикорупційне законодавство? Тому що статистика не свідчить про повністю точність такої позиції.

Леонід Ємець: Яка взагалі може бути проблема неприйняття антикорупційних законів? Хто може бути зацікавлений у тому, щоб корупція в Україні була і процвітала?

Віталій Портников: Ім’я цим людям– легіон. Причому вони є навіть в українському парламенті.

Леонід Ємець: Це люди, які збираються користуватися цією корупцією. І сьогодні, коли вони бачать, що реально є спроби і реальні вже кроки по боротьбі з корупцією, намагаються вставляти палиці.

Відома приказка, що раби не хочуть боротися з рабством, а хочуть мати власних рабів. Хочу сказати, що я пишаюся тим, що Верховна Рада і суспільство здатні на такі кроки, як віддавати від себе повноваження. Ми ухвалили закон про відновлення довіри до судової влади. Один із елементів цього закону – це те, що Верховна Рада і комітет з правосуддя, якого я є представником, віддали централізовані повноваження з призначення керівників суддів на судове самоврядування. Перший раз взагалі за всю історію існування незалежної України, за 20 років, якась владна інституція, гілка влади готова віддавати від себе повноваження.

І це говорить про те, що ми щирі у тому, що ми йдемо до європейських стандартів життя. Ми хочемо жити в країні, яка не буде залежна від нас, від нашої волі, від наших рішень, яка буде залежна від того, що система побудована так, що вона самоорганічна. Влада може мінятися, але це не будуть якісь принципові зміни курсу держави і розвитку суспільства. Це будуть лише зміни адміністраторів.

А якщо ми говоримо про антикорупційні закони і інші закони, бо я не зводив би лише до антикорупційних, дуже багато законів направлені на розвиток демократії у суспільстві. Наприклад, у нас мають відбутися вибори київського мера і Київської міської ради. Із важким скрипом ми приймали зміни до виборчого законодавства, які є абсолютно необхідні, тому що це і економія грошей, і просто та система, яка була до цього, не дозволяла провести вибори. Бо ми мали провести одночасно і президентську кампанію, і мерську, і кампанію Київської міської ради. Це мали б по кожній дільниці, по представниках – організувати це все і звести потрібно було б суто технічно. І все рівно ми мали тут проблеми. Тому що хтось намагається реалізувати якісь внутрішні свої преференції.

Перегляньте також:

Фото

Закон про люстрацію у присутності журналістів, авторів закону і міністра юстиції підписав голова Верховної Ради Олександр Турчинов.
Підписавши, закликав зробити негайно те саме і Президента, щоб розпочати люстраційну процедуру.